Appelscha ligt in Friesland, in het zuidoosten van de provincie. Anders dan in de rest van Friesland met de vele meren vind je hier veel bossen, heidevelden, weilanden en beekjes. Wat is er te doen in Appelscha met kinderen en in de omgeving? Hier lees je een aantal leuke kinderactiviteiten en wandelingen.
Je kan hier eindeloos wandelen en fietsen en het mooie Nationale Park het Drents Friese Wold ligt om de hoek. Allemaal redenen om hier eens heen te gaan, maar wat is er precies te doen? Dit zijn enkele tips voor uitjes en activiteiten met het gezin.
Uitjes Appelscha met kinderen
Overnachten
In Appelscha en omgeving zijn er allerlei kindvriendelijke accommodaties te huur. Landal Hunerwold State is een vakantiepark op een paar kilometer van Appelscha. Dit park grenst aan vier nationale parken. Er is een recreatiestrand en er zijn speeltoestellen voor de kinderen.
- Recreatieplas pal naast het park
- Overdekt zwembad (op de naastgelegen camping)
- Minigolf, tafeltennis en jeu-de-boules (op de naast gelegen camping)
Vakantiepark Roggeberg met camping
Het RCN de Roggeberg is een vakantiepark in Appelscha dat leuk is voor een vakantie met kinderen. Je kan er kamperen of een verblijven in een van de accommodaties. Er is onder andere een bowlingbaan en indoorspeeltuin.
- Spetterparadijs voor peuters
- Openluchtzwembad naast het park
- Pumptrackbaan
- Bowlingbanen en indoor speeltuin
1. Klimbos Appelscha
Het Klimbos staat bekend als het veiligste klimbos van Friesland. Er zijn verschillende parcoursen en die worden afwisselend met tokkelbanen. Er is meer dan 400 meter aan hindernissen en tokkelbanen, op een hoogte van 2 tot 12 meter hoog. Ben je 1.20 meter of langer, dan mag je de groene parcoursen doen. Als je langer bent dan 1.40 meter dan mag je ook de andere parcoursen doen.
- Voor Monkey moet je minimaal 1.20 meter zijn. Voor Kingkong is de minimale lengte 1.40 m.
- Voor alle parcoursen geldt een maximum gewicht van 120 kilogram.
2. Pretpark Duinen Zathe
Leuk uitje voor gezinnen met kinderen tot een jaar of 12 is een bezoek aan het Pretpark Duinen Zathe. Er zijn twee dingen die echt opvallen aan dit park. Ten eerste dat je entree all inclusive is: het eten en drinken zit inbegrepen bij de toegang. Denk aan frisdranken, broodjes, ijsjes en patat.
Daarnaast is het een kleiner park en dat betekent dat je kinderen veel attracties zelf in mogen gaan. Dit gaat om de botsauto’s, glijbanen, spookhuis, klimattracties, achtbanen en een aantal draaidingen. Daarnaast is er een heel leuk verkeerspark.
3. Drents Friese Wold met speelbos
Het Drents Friese Wold is echt een aanrader om te bezoeken in Appelscha met kinderen als je van de natuur houdt. Startpunt is voor veel bezoekers het Buitencentrum van het Drents-Friese Wold. Voor de kinderen is er een ontdekmeubel en een geurwand. Buiten is er een klein speelbos, blotevoetenpad, kabouterpad en paddenpad.
Wandel hier het familiepad, een route met allerlei opdrachten van zo’n 2 kilometer. Voor kinderen van 3 tot een jaar of 7 is er het Dierenvriendjespad.
4. Bosbergtoren
Een aparte vermelding in de blog over Appelscha is voor de Bosbergtoren. Deze uitkijktoren van maar liefst 33 meter hoog en staat op een 20 meter hoge stuifduin. Vanaf het Buitencentrum kan je hierheen wandelen.
👉 Bospaviljoen Appelscha ligt midden in de bossen van het Drents-Friese Wold en heeft een speeltuin!
5. Heksenmuseum
Het Heksenmuseum is een bijzonder museum in Appelscha. Met een speurtocht, er is er ook een voor kinderen, ga je op pad door de kruidentuin. Onderweg voer je allerlei heksenrituelen uit. Er is een theeschenkerij met terras. Normaal gesproken is dit museum geopend van juli tot en met september.
6. Bosbad
In de zomermaanden is het Bosbad geopend. Dit is een verwarmd openluchtbad. Met een waterspeeltuin en een familieglijbaan is hier voldoende vermaak in het water. En bij de zonneweide staan nog op twee trampolines en een groot springkussen.
7. Nationaal gevangenis museum
Het Nationaal gevangenis museum ligt niet in Appelscha met kinderen, maar in Veenhuizen op 20 minuten rijden. Blogger Alyt bezocht dit museum met haar gezin en ze was erg enthousiast. Als je dit museum bezoekt dan moet je eerst door de sluis, waardoor het wel heel erg lijkt alsof je de gevangenis ingaat.
Er is veel te zien en te doen in dit museum, zeker ook voor kinderen. Met allerlei tentoonstellingen, een rondleiding door de gevangenis en een ritje in de boevenbus ben je zo uren zoet! Daarnaast zijn er een aantal speurtochten.
8. Binnen- & Buitenspelen
En Binnen- & Buitenspelen vind je in Elsloo, op 15 minuten rijden vanaf Appelscha. Hier kan je, zoals de naam al doet vermoeden, zowel binnen als buiten spelen. Een aantal maanden per jaar is er een maïsdoolhof. Spelen je kinderen zelf? Dan zit je rustig op het verwarmde terras.
Meer lezen over Friesland en de omgeving van Appelscha met kinderen? Eerder schreven we over wat te doen in Sneek, lees onze tips voor Leeuwarden en dit is wat je kan doen in Drachten.


