Tijdens de meivakantie bezoeken wij het noorden van Spanje met het gezin. We zijn onder andere in de Spaanse Pyreneeën en het Spaans Baskenland met kinderen. Wat is er te doen in het Spaans Baskenland? Dit zijn onze trips na een rondreis van 2 weken!
Het Baskenland (Baskisch: Euskara) ligt zowel in Frankrijk, met onder meer Biarritz, als in Spanje. De regio ligt aan de Golf van Biskaje en in het westelijk gedeelte van de Pyreneeën. Het is een prachtige regio om te bezoeken. De sfeer is heel aangenaam, de kustlijn is fantastisch, er zijn gave steden en dorpen en mooie landschappen. Verder is er de Baskische cultuur en natuurlijk de Baskische gastronomie met onder meer de pintxos.
Familiereizen
Je kan voor een reis naar het Spaans Baskenland met kinderen net als wij kiezen voor een rondreis. Als je dit niet zelf wilt samenstellen, kan je de rondreis boeken via een reisorganisatie. Onderstaande reizen zijn speciaal gemaakt voor gezinnen die een individuele rondreis door het Baskenland willen maken.
Rondreis
Er is een familiereis van Travelnauts door het Baskenland, Pyreneeën en Barcelona. Deze reis is 22 dagen en kan je met de eigen auto maken of je huurt een auto in Spanje. De afwisseling laat je een bijzonder stukje Spanje zien.
- Voor alle leeftijden
- Overnachten op luxe campings
- Raften of kajakken in de Pyreneeën
Familiereis
Of kies voor de familiereis van 14 dagen van Local Hero Travel. Net als wij combineer je de Pyreneeën met het Baskenland. Dit is een avontuurlijke en actieve Europa vakantie met je gezin. Je gaat hierheen met de eigen auto of per korte vlucht.
Uitjes in het Spaans Baskenland met kinderen
1. Bilbao bezoeken
Als je aan het Spaans Baskenland denkt, dan denk je waarschijnlijk aan Bilbao en San Sebastian. Wij bezochten beide steden tijdens onze rondreis. Bilbao ligt in Noord-Spanje aan de Atlantische kust en is de laatste jaren vooral bekender geworden vanwege het Guggenheim museum.
Het Guggenheim is de grootste trekpleister van de stad en ook wij bezochten het museum. Liefst 42.875 titanium panelen vormen de iconische gevel. Of een bezoek aan het Guggenheim interessant is hangt wel van de tentoonstelling af, kijk daarvoor op de website! Het stadspark Casilda Iturrizar parkea ligt vlakbij het Guggenheim en is leuk om met de kinderen te bezoeken. Het is een heel groen park met een soort fonteinen ‘show’. Bij de ingang van het park zaten wij een tijdje bij de grote speeltuin, naast een café met schepijs.
Tijdens onze stedentrip verkenden we de stad ook vanaf het water! Je kan onder andere met een kano of SUP de riviermonding verkennen.
Accommodatie: wij verbleven bij Casa txema tu casa en Bilbao by Urban Hosts, een groot appartement met 2 slaapkamers in het oude centrum.

2. San Sebastian
Daarnaast bezochten wij San Sebastian, een stad die bijna tegen de Franse grens aanligt. De Baskische naam voor de stad is Donostia. Vanuit San Sebastian kan je zowel het Spaanse als Franse Baskenland ontdekken, maar de stad leent zich ook goed voor een stedentrip van een aantal dagen.
In deze stad zijn er veel bezienswaardigheden, een aquarium, grote stranden, leuke cafés en restaurants, winkels, activiteiten en gezelligheid. De stad staat verder bekend om de kastelen, forten en paleizen met grote tuinen. Onder andere het Palacio Miramar, Del Duque De Mandas en Palacio De Aiete zijn de moeite waard om te bezoeken.
Vanuit de haven kan je het kleine eiland Santa Clara bezoeken. Dit ligt in de baai tussen de twee bergen. Op het eiland is een strandje, een vuurtoren, een café en er zijn picknickplaatsen.
Met een kabelbaantje (funicular) kan je naar de top van de berg Monte Igueldo gaan. Vanaf hier geniet je van de uitzichten. En in de zomermaanden maak je je kinderen hier extra blij mee, want dan is het pretparkje geopend.
Accommodatie: Palacio de Aiete is een hotel met een panoramisch uitzicht op San Sebastián. Er zijn familiekamers en het strand ligt op 1 kilometer afstand.

Zarautz
Wij begonnen onze rondreis door het Spaans Baskenland in de kustplaats Zarautz. Vanaf het vliegveld reden we in ongeveer een uur naar dit plaatsje toe. Aanvankelijk twijfelden we: willen we de rondreis starten in San Sebastian of Zarautz? Ik las dat San Sebastian veel drukker was dan Zarautz en dat gaf voor ons de doorslag.
Zarautz staat bekend om het kilometers lange strand, de boulevard en het surfen. In de dagen dat wij er waren hebben we amper surfers gezien, zeker als we het vergelijken met de surfers die we zagen bij de stranden rondom Bilbao. Het zal waarschijnlijk aan het weer gelegen hebben (wel zonnig, amper golven). Je kan een surfplank huren of surflessen volgen.
Het is een heel prettig plaatsje, met leuke restaurants, terrasjes, een fijn strand en veel speeltuinen. Normaal gesproken kan je vanaf het strand omhoog wandelen bij Iñurritzako biotopoa, richting de Gran Camping. Een aantal kilometer buiten Zarautz ligt het Pagoeta natuur reservaat met uitgezette wandelingen.
Accommodatie: wij verbleven bij Kaixo Salegi Piso centro, een appartement in het centrum met parkeerplaats en 2 slaapkamers.
Vitoria-Gasteiz
Volgende tip voor het Spaans Baskenland is de stad Vitoria-Gasteiz. Wij zijn vanuit Zaragoza langs deze stad gereden, we hadden helaas geen tijd meer voor een bezoek. Het is de een na grootste stad van het Baskenland en het is de hoofdstad van deze regio! De dubbele naam van de stad is ontstaan doordat de Spaanse en Baskische naam zijn samengevoegd.
De stad won in 2012 de prijs voor ‘Groenste stad van Europa’. Naast het groen is er een middeleeuws centrum, er zijn twee kathedralen, middeleeuwse forten en restanten van een stadsmuur. Wil je veel van de stad zien, maar niet wandelen of fietsen, stap dan in de De “Gasteiztxo”. Dit is een toeristentreintje dat in de zomermaanden rijdt, een rit duurt 45 minuten.
Er is onder meer een Natuurhistorisch museum, ga naar het 33-meter lange Piratenschip en naar de wetlands van het Salburua-park met verschillende wandelroutes. Daarnaast zijn er parken met zwemgelegenheden, speeltuinen en allerlei bezienswaardigheden in de stad! En voor de liefhebbers, net buiten de stad ga je naar de Botanische Tuinen van Santa Catalina.
Accommodatie: Apartahotel Líbere Vitoria heeft appartementen met 1 slaapkamer.
Rioja Alavesa
De kleine regio Rioja Alavesa ligt in het Cantabrische gebergte, dit heeft een uitstekend microklimaat heeft voor de wijnbouw. Kinderen kunnen hier leren hoe Rioja-wijn wordt gemaakt, ze mogen druiven trappen en door de wijngaarden rennen.
Je kan in het Spaans Baskenland met kinderen bijvoorbeeld naar her Villa Lucia Wine Center gaan, met een Museum & 4D Experience, een zoektocht naar de mascottes (Vinfo en Vinfa), pintxos maken en meer.
En Bodegas Valdemar heeft de zoektocht “Op zoek naar de magische druiven”. Kinderen volgen een reeks aanwijzingen die hen leiden naar de ongrijpbare archeoloog graaf Valdemar en zijn schat: de magische druiven.
Accommodatie: Apartamento Gaztainondoak is een appartement met 2 slaapkamers met uitzicht op de bergen, een tuin en een balkon
Urdaibai natuurreservaat
Het Urdaibai natuurreservaat is een ecologisch reservaat van tien bij vier kilometer, op de oever van de riviermonding Mundaka. Er zijn veel vogels te zien, er is mooie natuur, kliffen, dorpjes en er zijn stranden. Die vogels, daar kan je meer over te weten komen en zien bij het gratis toegankelijke Urdaibai Bird Centre.
In het gebied ligt onder andere het schiereiland Ermita San Juan de Gaztelugatxe, hier zijn opnames voor Game of Thrones gemaakt. Een andere bezienswaardigheid zijn de grotten van Santimamiñe, deze kan je bezoeken door middel van een begeleid 3D-bezoek.
Ook het bijzondere El Bosque Pintado de Oma (Painted Forest of Oma) vind je hier. Hier staan allemaal beschilderde bomen, deze activiteit is gratis. Dit gebied met 47 werken is tussen 1983 en 1985 ontworpen, met als doel om de relatie tussen de natuur en de menselijke aanwezigheid te laten zien.
Accommodatie: Kanala, estupendas vistas al Urdaibai is een villa met 4 slaapkamers, een balkon en uitzicht op de bergen.
Zumaia
Volgende tip voor het Spaans Baskenland is Zumaia, in het stadscentrum werden scènes voor Game of Thrones opgenomen. Liefhebbers van deze serie zullen veel herkennen tijdens een wandeling door de oude straatjes van deze plaats.
Vanuit Zumaia bezoek je de kliffen van het Baskische Geopark gemakkelijk. Dit gebied ligt tussen de Golf van Biskaje en de Baskische bergen. Zo’n 50 miljoen jaar geleden botste het Iberisch schiereiland met het Europees continent en hierdoor kwamen er rotsformaties scheef naar boven. Dit is een uniek landschap en wordt ook wel het Flysch-landschap genoemd. Op deze pagina staan allerlei tips voor mooie bezienswaardigheden in dit gebied.
Bermeo
De laatste tip voor het Spaans Baskenland is het plaatsje Bermeo, waar veel tonijn gevangen worden. Je ziet de gekleurde bootjes in de haven liggen en vis eet je bij een van de restaurants. Het is een kleurrijk kustplaatsje in het biosfeerreservaat Urdaiba. Bezoek hier de haven en als je tijd hebt ook het steile oude deel van de stad achter de oude haven.
Vakantie Spaans Baskenland met kinderen
- Wij vlogen met Vueling naar Bilbao vanaf Schiphol. Je kan ook via Skyscanner zoeken naar de laagste prijzen.
- Je kan ook met de auto naar het Baskenland rijden, dat is zo’n 1350 kilometer vanaf Eindhoven/Antwerpen. Dit zijn tips voor tussenstops op doorreis in Frankrijk.
- Wij huurden in Bilbao een auto via SunnyCars en dat beviel goed. De verzekeringen zijn direct, bij de boeking al, geregeld!
Lees ook: dit deden we in Pamplona en dit zijn tips voor Madrid




