Kortrijk met kinderen: 14x Kinderuitjes

Wat is er te doen in Kortrijk met kinderen? Hier lees je een aantal leuke tips voor deze studentenstad, in het zuiden van de provincie West-Vlaanderen! Van kinderactiviteiten tot kindvriendelijk overnachten.

Leuk om te weten voor een bezoek is dat Kortrijk eigenaar is van het ‘Label kindvriendelijke steden en gemeenten’. Dit betekent dat het een kind- en jongerenvriendelijke stad is. Perfect als je met het gezin een dagje naar deze stad wil gaan dus.

Uitjes Kortrijk met kinderen

Overnachten

Wil je langer in Kortrijk blijven, dan zijn dit kindvriendelijke accommodaties die we aanraden:

  • Hostel Groeninghe is een hostel op een kilometer van de Grote Markt. Je verblijft in een familiekamer met eigen badkamer.
  • Appartement Nest: ligt aan de rand van het historische centrum. Met twee slaapkamers en met gratis WiFi.

1. Bezienswaardigheden

Tijdens oorlogen heeft Kortrijk veel historische gebouwen verloren maar er is gelukkig het een en ander gerestaureerd. Zeker het Belfort, de Broeltorens en het Begijnhof zijn aanraders om te bezoeken als je in deze stad bent.

Het Begijnhof is gaaf om te bezoeken, dit behoort tot het UNESCO werelderfgoed. Er zijn allerlei mooie, kleine huisjes, een binnenplein en de Mattheuskapel. Er is een belevingscentrum in de Sint-Annazaal, dit is een combinatie van authentiek erfgoed en moderne mediatechnieken. Zo ontdek je de geschiedenis van het Begijnhof op een interactieve manier.

2. Toren beklimmen

De Sint-Maartenskerk staat aan de Grote Markt en heeft een 83 meter hoge toren. Vanaf boven kan je de stad op een leuke manier ontdekken. In de westertoren zijn er 49 kerkklokken. Na het beklimmen van de 246 treden geniet je van het uitzicht. Goed om te weten is dat er geen lift is.

👉 Je kan de toren gratis bezoeken, maar dat moet je eerst HIER reserveren.

3. Korte wandelingen door het centrum

Met de Prikkelroutes kan je de stad op een verrassende manier ontdekken. Dit zijn prikkelende wandelroutes van 2 tot 4 kilometer. Deze zijn ook toegankelijk met een kinderwagen of rolstoel.

4. Indoor spelen

De Woopahoo is een indoor pretpark met allerlei attracties als een draaimolen, springkasteel en de kinderen kunnen klimmen- en klauteren. Voor de dansliefhebbers is er de Woopahoo-kinderdisco.

Ook is hier de Clip ’n Climb voor kinderen vanaf 4 jaar. Er zijn 18 klimuitdagingen de hoogte in. Dit zijn allemaal leuke, gekleurde muren.

5. Gezinszoektocht

Op pad in Kortrijk met kinderen en wil je juist de natuur in? Dat kan bijvoorbeeld met de gezinszoektocht Blob. Deze loopt door het Preshoekbos in Marke en de route met opdrachten is ruim 3 kilometer lang. De folder die je nodig hebt bestel je online.

Kortrijk met kinderen

6. Domein met speelzones

De Warande is een groot wandel- en avontuurlijk speeldomein. Er zijn in het domein allerlei speelzones in dit domein, gericht op diverse leeftijden. Met een speelheuvel, speelzones en een speelbos is er voldoende te doen. Het gebied is het hele jaar door gratis toegankelijk, van zonsopgang tot zonsondergang.

7. Volksspellen

Bij de Speel-0-bistro zijn er meer dan 25 volksspellen te spelen. Deze zijn zowel binnen als buiten te doen en het is een bijzondere activiteit in Kortrijk met kinderen. Vanwege de individuele spel- en scorekaart houd je het spannend tot aan het laatste spelletje.

Deze speel-o-bistro wordt mensen met een psychische problematiek en mensen met verstandelijke beperkingen, om ze te helpen bij het integreren in het maatschappelijk leven.

Texture

8. Texture, museum over Leie en vlas

In dit museum ontdekken jong en oud waardevolle collecties vlas en textiel. Er zijn drie kamers in het museum. In iedere ruimte is het grote verhaal voor iedere bezoeker begrijpelijk, maar je kiest zelf waaraan je meer aandacht schenkt. Erg leuk om te doen is het gezinspakket ‘Op stap met Staf Stekel’. Dit parcours is bedoeld voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Informatie bekijk je op de website.

9. Kortrijk 1302

In Kortrijk 1302 ga je op een reis door de tijd, terug naar naar 11 juli 1302. Op die dag vond op het Groeningeveld bij Kortrijk de Guldensporenslag plaats. Je komt het een en ander te weten over de oorzaken en gevolgen van de veldslag en de symbolische datum 11 juli voor Vlaanderen.

Voor gezinnen met kinderen zijn er diverse activiteiten mogelijk. Voor kinderen van 5 tot 7 jaar is dat Ridder zoekt Prinses. Het ABC van 1302 is voor kids van 10 tot 12 jaar. En Holder de Bolder door Kortrijk is voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Bekijk de informatie op de website.

stedentrip België

10. Buda-eiland

Het Buda-eiland heeft de naam te danken aan de stad Boedapest. Op dit eiland gaat het om beeldende kunst en design. Dit eiland ligt tussen de armen van de rivier de Leie. Hier vind je ook Buda Beach, een klein stadsstrandje.

11. Rozentuin

Tussen half juni tot eind augustus is de Rozentuin op zijn mooist en dan is het echt tof om een bezoek te brengen als je in Kortrijk met kinderen bent. Een bezoek aan deze tuin is gratis! Dit stadspark ligt in het kasteelpark van het kasteel ’t Hooghe.

12. Trampolinehal

Op zoek naar een leuk indoor uitje in Kortrijk met kinderen? Ga trampolinespringen bij de YouJump. Hier zijn tal van trampolines en leuke uitdagingen. Bij You Jump Kortrijk-Gullegem kan je trampoline springen vanaf 2 jaar. Tijdens de Mini Jump is de Jump Arena alleen toegankelijk voor kinderen van 2 t/m 5 jaar met hun ouders.

Kortrijk met kinderen
De Gavers

13. Zwemmen

Een van de leukste zwembaden in de provincie is de LAGO Weide. Volgens hun eigen informatie heb je hier het meeste glijbaanplezier in België! Er zijn maar liefst 5 glijbanen, een wildwaterbaan en drie warme kinderbaden met de allernieuwste speeltoestellen. Daarnaast is hier een golfslagbad, een uitgebreide wellnesszone en een 50m-sportbad.

14. Recreatiedomein De Gavers

Op de terugweg van een vakantie in de Vendee, Frankrijk, stoppen we net ten noorden van Kortwijk met kinderen bij het recreatiedomein De Gavers. Dit grote domein is vrij toegankelijk van zonsopgang tot zonsondergang.

Er is ontzettend veel te doen in dit gebied, we waren verrast door de grootte! Wij begonnen bij het grand café, met grote en gratis parking. Er is een uitgebreide kaart en het terras grenst aan de speeltuin met speelbos. Nabij cafetaria De Gavermolen (Parking Eikenstraat) is een klim- en klautertoestel voor 3 tot 12 jaar. Er is ook een beachvolleyveld en er zijn enkele petanquebanen. Het Gavermeer heeft een afgesloten zwemzone. Daarnaast kan je onder andere kano’s huren. Verder is er ook nog een Kidstouwenparcours en een hoogtouwenparcours!

Verder lezen na deze tips voor Kortrijk met kinderen? Lees dan onze tips voor een vakantie in België wat je doet in de stad Ieper. En bekijk wat je doet in het dichtbij zijnde Waregem.

Kortrijk met kinderen
Recreatiedomein De Gavers
Laat een antwoord achter

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.