7x Vakantie met baby (Bestemmingen en tips)
Toen onze dochter een paar weken oud was gingen we voor het eerst met haar op een korte vakantie. We verbleven in een heel mooi hotel op de Veluwe en ontdekten dat er veel meer mogelijk is met een baby. Niet lang daarna vlogen we met haar naar Florida. Een vakantie met baby boeken moet je dus vooral doen. Ik laat weten waar je onder andere heen kan gaan en waar je rekening mee houdt als je een vakantie met baby boekt.
Baby’s zijn gevoelig: ze kunnen er niet goed als het erg warm of als het erg koud is. Daarnaast zijn ze gevoelig voor het oplopen van een ziekte, omdat hun afweersysteem nog niet volledig ontwikkeld is. Wij kozen daarom voor een vakantie met baby een bestemming uit op basis van de hygiëne, de ziektes die er voorkomen, de kans op malaria en de inentingen die nodig zijn.
Met andere woorden: we wilden naar een land dat redelijk veilig is, waar niet al teveel ziektes voorkomen en waar de temperatuur aangenaam is. Ben je niet zeker over een bestemming, vraag dan bij het consultatiebureau om advies.
Lees ook: verslag van een eerste vakantie met een baby
Inhoudsopgave
Vakantie met baby – Babyproof overnachten
Bij een baby hangt het er natuurlijk vanaf hoe oud je baby is. Is je baby een maand of 3, dan heeft hij nog niet zoveel speelgoed nodig. En al helemaal geen zandbak, glijbaan of zwembad. Is je baby 12 maanden en is hij vrij mobiel, dan let je bij het boeken van een kindvriendelijke accommodatie op hele andere dingen. Of de stopcontacten beschermd zijn, of er traphekjes zijn en je wilt niet dat er een vijver zonder hek erom in de voortuin staat. Ga voor jezelf na wat jij belangrijk vindt bij een accommodatie.
Waar wij op letten? We willen weten of er een babybedje aanwezig is. Reis je met je eigen auto, dan is dat niet zo belangrijk. Maar als je met het vliegtuig gaat of met de trein, dan wil je niet zo’n bedje meeslepen. Daarnaast is het in een tropisch land ideaal als er een airco is, en ga je naar een koude bestemming dan wil je wel een verwarming hebben. Ga je langer op reis of op vakantie, dan kan een wasmachine of wasserette belangrijk zijn.
Wij merken dat je met kinderen vrij snel wat geïsoleerd bent. Zeker als je een particulier appartement of vakantiehuis boekt, ben je veel op jezelf. In Thailand (niet met baby maar met peuter en kleuter) waardeerden wij de accommodaties met een bar enorm. Je hoeft dan niet echt op stap te gaan om even wat te drinken, en om je heen is altijd wat gezelligheid. In Nederland hadden we positieve ervaringen bij kindvriendelijke hostels.
Inpakken voor een vakantie met een baby
De uitdaging: inpakken! Om te bedenken wát we allemaal moesten meenemen, gingen we eerst na wat we gebruiken voor de basisactiviteiten: reizen (wandelwagen, autostoel), slapen (bed, matras), eten (wipper) en verzorgen (aankleedkussen, badje, hydrofiele doeken, sopjes en crèmes). En natuurlijk spelen (box, speelgoed, speelkleed). Dan wilden we ook nog naar het strand (strandtentje).
- Paklijst voor reizen met kinderen
Word een minimalist
Dat ging natuurlijk nooit passen binnen het maximum aantal kilo’s en klonk bovendien meer als volksverhuizing. Omdat we ergens gaan wonen en werken is een bepaalde hoeveelheid comfort wel fijn, maar een hoop van die spullen zijn niet per se nodig. Box? Wipper? Badje? Gemakkelijk thuis, maar niet onmisbaar. We moesten slim inpakken. Dit is hoe we het deden.
7 tips voor het reizen met een baby
#1 Een kindje tot 2 jaar mag gratis meereizen op schoot. Je mag wel bagage meenemen voor je minipassagier, de toegestane hoeveelheid verschilt echter per vliegtuigmaatschappij.
#2 Een wandelwagen meenemen in een vliegtuig is niet heel handig, neemt vooral veel ruimte/gewicht in beslag en mag je niet meenemen tot aan de slurf. Een buggy wel. Omdat we de buggy veel zouden gaan gebruiken en onze dochter nog geen 6 maanden was, kochten we een wat steviger model dan een paraplubuggy.
#3 Een aankleedkussen is handig, niet alleen als je ergens voor langere tijd blijft, maar ook in het vliegtuig. Iemand vertelde mij ooit dat ze haar kleintje daarop op schoot hadden gelegd om te slapen.
#4 Over slapen gesproken. We hadden natuurlijk geen invloed op de vliegtijden, maar gelukkig waren deze voor de reis naar Fuerteventura heel gunstig: overdag en we zouden ’s avonds rond bedtijd gearriveerd zijn. Natuurlijk moest ons kleine moppie wel slapen tijdens de reis – dat heb je nu eenmaal met een kleine baby. Ze heeft even in de buggy liggen tukken en in het vliegtuig in mijn armen. Met zo’n kleintje gaat dat nog wel, inmiddels is ze ouder en wordt dat lastiger. Maak je een lange vliegreis met een jong kind, dan is de BedBox van JetKids misschien een uitkomst om in het vliegtuig te slapen.
#5 Drinkt je baby poedermelk, neem dan een thermosfles met heet water mee het vliegtuig in. Deze kun je gewoon op het vliegveld laten vullen bij een koffietentje na de controles. Zo kun je altijd een fles bereiden.
#6 Een maand lang een autozitje huren is net zo duur als het kopen van twee, drie nieuwe zitjes. Wij namen daarom onze eigen autostoeltje mee. Vraag vooraf bij de vliegmaatschappij na wat de opties hiervoor zijn.
#7 Het bedje en het autostoeltje zijn best grote items. Gelukkig konden we een Stokke Prampack lenen waar we deze in konden stoppen. Ja, ook de maxi cosi! Echt een ideale, stevige tas die dus ook goed van pas komt voor andere items dan een wandelwagen.
Onze gouden tip
Misschien nog wel de beste reistip: blijf relaxt – of probeer het in ieder geval. Ook wij waren natuurlijk benieuwd hoe het vliegen zou gaan, maar bleven wel ontspannen. En ons moppie ook: die heeft de hele reis werkelijk geen kik gegeven! Het helpt ook als je naar een bestemming gaat die je kent.
Vakantie met baby – welke bestemming
Waar ga je heen als je met je baby op vakantie of reis gaat? Ik deel een aantal tips, er zijn natuurlijk nog veel meer bestemmingen voor een vakantie met baby. Dit zijn een aantal leuke bestemmingen voor een vakantie met baby. Deel vooral jouw tips met ons!
Nederland
Blijf je in Nederland, dan raad ik de Waddeneilanden aan. Als kind ben ik op alle waddeneilanden geweest, en ik genoot daar altijd enorm. De ruimte, de rust, de natuur en de stranden maken het zo’n relaxte plek voor een vakantie. Stop je baby in de kinderwagen of de draagzak, en maak lange wandelingen.
Tussendoor geniet je bij een strandtent, je bezoekt een museum of relaxed in je accommodatie. Lees mijn tips voor Texel en Terschelling.
#1 Ben je nog wat onzeker over een vakantie met baby, dan kan je ook altijd een kindvriendelijke vakantie bij Landal boeken. Ze bieden speciale kinderbungalows aan, waarin je alle benodigde voorzieningen hebt. Wij waren met een baby van een paar weken oud en een dreumes bij Hof van Saksen in een speciaal kinderhuisje en dat was ideaal.
#2 Vakantiepark Molke in Overijssel is ook erg leuk met een baby. Er zijn speciale baby- en kinderbungalows met elk een uniek thema! Op het park is onder meer een overdekt zwembad en indoor speeltuin, kindvriendelijk restaurant, een sauna, een wasserette en er is een winkeltje op de camping!
#3 Center Parcs heeft vakantieparken, waaronder deze die geschikt zijn met baby. Er zijn babymeubels zoals een babybedje en een kinderstoel en alles is gelijkvloers (of er is een traphekje).
Florida
Wij waren met baby in Florida, wat waanzinnig was. Nadeel is natuurlijk dat het een vrij lange vlucht is (was bij ons geen probleem) en dat je wat tijdsverschil hebt. Maar het is zo leuk om in Amerika te zijn, de temperatuur in Florida is heerlijk en er is meer dan genoeg te doen.
#1 Kids Go Florida (15 dagen) is een rondreis van AmerikaPlus voor gezinnen. Deze rondreis gaat langs de vele attractieparken en zandstranden van Florida. Ook kom je in de natuur van de Everglades en ga je naar Fort Myers.
#2 CASA MARINA WALDORF ASTORIA RESORT + vlucht is waanzinnig en super op The Keys. Met een privéstrand, twee zwembaden en een spa heb je een heerlijke plek voor een gezinsvakantie in Florida.
Kaapverdië
Met een baby en een peuter waren wij op Kaapverdië, een eilandengroep aan de westkust van Afrika. Ideaal aan deze bestemming is dat het zon zeker is, maar door de constante wind voelt het nooit te warm. Daarnaast vlieg je er in een uur of zes heen en er is amper tijdsverschil.
Ga je naar het Boa Vista? Kies dan bijvoorbeeld voor Riu Touareg. Wie kiest voor dit sprookjesachtige hotel, kiest voor genieten op hoog niveau. All Inclusive in hotel RIU Touareg betekent ontspannen in luxe.
- 24 uur per dag RIU-service
- Pal aan breed zandstrand
- Op en top luxe
- 5 zwembaden
- Speeltuin
Tenerife
Nies was met haar man en baby op het Canarische eiland Tenerife, en deelde haar ervaringen. Tenerife ligt op ongeveer 4 uur vliegen vanaf Nederland, het is er ook in de winter aangenaam qua temperatuur en je betaalt er “gewoon” met de euro.
#TUI SUNEO TAMAIMO TROPICAL is een modern én goed betaalbaar All Inclusive hotel op Tenerife. Je verblijft in een van de ruime appartementen.
- BabybedjeSUNEO
- Playhouse (4 t/m 12 jaar)
- Zwembaden
Vakantie met baby boeken, wat houdt jou nog tegen?
Lees ook: tips voor Oostenrijk en een rondreis Slovenië